מתקני משחקים וחשיבותם של גני שעשועים

קרוסלות, נדנדות, מגלשות, סולמות, גשרים, כבלים. מה יש בהם במתקני המשחקים בשטחים הציבוריים שכולנו מכירים ואוהבים?

גן השעשועים משמש לנו כמפלט מחיי היום יום השגרתיים והלוחצים ומאפשר לנו להביע את עצמנו ואת היצירתיות שלנו בדרכים רבות ומגוונות. מתקני הגן יכולים לשמש אותנו להירגעות ומנוחה אך גם לעשייה ולפעולה.

קשרים חברתיים נוצרים במרחבי הגן, הנותן לנו אפשרות לחלוק את הנאתנו ואת האתגר שבמשחק עם הסובבים ושאר באי הגן. לא ניתן לתאר שכונת מגורים כלשהי בכל מקום בארץ שאין בה גני שעשועים ומתקני משחקים ולא ניתן להעלות על הדעת גן ילדים או חצר בית ספר ללא מתקני פעילויות ומשחק לילדים. הדבר הוא כל כך מובן מאליו עד כי לא תמיד אנו מודעים לתפקידם של המתקנים בחיינו.

באחרונה הועלתה הדרישה לגוון את גני השעשועים ולהפוך אותם למיוחדים ומגוונים יותר . הרשויות המקומיות השקיעו כסף רב בבניית מתחמי שעשועים מתקדמים יותר ועשויים בצורות שאינן סטנדרטיות או כחלק מנושא כלשהו שהופך להיות “גן נושא” כמו תיבת נח או ספינת פיראטים גדולה .

באם ההחלטה היא לתכנן גן ייחודי ,כזה שיהיה פרוייקט דגל או אתר שהוא יותר מסתם גן שעשועים ולאחר שנעשתה בדיקה תקציבית המתאימה לפרוייקט מסוג זה יש באפשרותנו לבצע גנים עם מתקנים שונים ומגוונים המכילים אפקטים קוליים אורות ואפילו ריחות. אנו יודעים לעשות זאת ע”פ התקנים ובכפוף לתקציב נתון.