מתקני חצר

התרשם מגלריית המתקנים שלנו:

מתקנים חדשיםמתקנים משולבים | נדנדות, קפיצים וקרוסלות | לגיל הרך | כושר וספורט

גני ילדים , בתי ספר ומוסדות

מתקני החצר ממלאים את שטח הגן ומהווים מתחם משחקים ופעילויות בשעות ההפסקה ,המאפשרים מגוון של אפשרויות משחק ויצירת קשרים חברתיים בחצר הגן. מתקני החצר בגני הילדים מותאמים לצרכים השונים הקיימים בכל קבוצת גיל.
על מנת לשדרג את חצר הגן ולהתאים אותה לת”י 1498 יש לקחת בחשבון את התשתית המתאימה כמו את המרחב הקיים בחצר הגן. צרכים מיוחדים של קבוצות גיל או קבוצות בעלות צרכים מיוחדים צריכים להילקח בחשבון כבר בשלבי התכנון ההתחלתיים של חצר הגן. בגני ילדים ומעונות נתאים מתקני חצר המעודדים זחילה ומשחקי חול ומים ואילו בגילאים מתקדמים יותר נבחר מתקנים עם אפשרויות טיפוס מגוונות.
בתי בובות ומבנים המאפשרים משחקים חברתיים והתמצאות במרחב הם חלק ממתקני החצר בגן ואילו בבתי ספר נעדיף להתקין מתקני טיפוס משמעותיים המחזקים את חגורת  הכתפיים (חגורת כתפיים חלשה היא אחת הבעיות המוטוריות הנפוצות ביותר אצל ילדים במאה ה- 21 . הריפוי המומלץ הוא שימוש בסולמות שונים והיתלות על סולמות אופקיים בחצר הגן.)

גני ילדים ובתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים הם אתגר משום שמלאכת התאמת המתקנים לצרכים הקיימים צריכה להיעשות בשיתוף עם גורמי מקצוע כמו פיזיותרפיסטים ומטפלים מקצועיים המכירים היטב את הצרכים והמגבלות הקיימים. חשוב מאד לערוך את הפגישות העוסקות במתקני הגן הנדרשים כבר בשלבי התכנון ההתחלתיים על מנת להכיר היטב את התנאים הקיימים ולהגיע להסכמה לגבי המתקנים המתאימים לחצר הגן.
חצר הגן היא מתחם פעילות מהנה ובטוח עבור ילדי הגן ובית הספר.
יש בידנו ניסיון רב בהקמת מתקני חצר ומבחר גדול של מתקנים שונים ומגוונים. נשמח לעשות זאת ביחד אתכם ולהפוך את הרעיון למעשה.